Pırlanta Sertifikası

Pırlanta Sertifikası

Pırlanta Sertifikası
Özel laboratuar sertifikaları, konusunda uzman gemologların hazırladığı, objektif ve tarafsız sertifikalardır. Bu sertifikalar, satıcıların hazırladıkları sertifikalardan kat be kat daha güvenlidir çünkü:
Berraklık pırlantanın içinde bulunan ufak kusurların sayısı ve büyüklüğüünü anlatan bir kalite ölçüsüdür. Bu kusurlar genellikle sadece büyüteç ile görülebilen büyüklükte olduklarından, pırlantanın güzelliğini etkilemezler. Bir pırlantanın ışıltısı ve parlaklığı bu ufak hataların görünmesini neredeyse imkansız kılar. Gözle görülebilir leke ve kusurlar içeren pırlantalar Pırlanta.net’de satılmaz. Gözle görülmeyen kusurlar içeren SI2 ve daha iyi kalitelerde ise bu kusurların pırlantanın güzelliğine bir zararı olmaz.

 

  • Pırlanta ve değerli taş değerleme laboratuarları, konusunda uzman ve tarafsız ekipler barındırır. Bu uzmanlar, pırlantanın satışından değil, sertifikasyonundan gelir elde ederler ve pırlantanın sertifikada geçen özelliklerinin doğru olduğuna dair garanti verirler. Satıcıların ise, kendi hazırladıkları sertifikalarında ürün özelliklerini olduğundan daha iyi göstermelerini engelleyecek hiçbir mekanizma yoktur.
  • Eğer bir pırlantanın yeniden değerlendirilmesini isterseniz, laboratuara göndererek yeniden değerlendirlmesini ve pırlantanın kalite özelliklerinin teyidini talep edebilirsiniz.
  • Laboratuar sertifikalarının uluslararası geçerliliği vardır. Özellikle, bir sonraki ipucunda bahsettiğimiz sertifikalar, pırlanta dünyasında prestiji ve güvenilirliği ile ün yapmış, tüm dünyadaki mücevheratçıların güvendiği ve saygı duyduğu laboratuarlardır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>