Mücevher ve Saat E-Ticaretinde Rüzgarın Yönü Değişiyor

Mücevher ve Saat E-Ticaretinde Rüzgarın Yönü Değişiyor

The Wall Street Journal’ın haberine göre, online perakende devi Amazon, Christmas için 34. Cadde’de bir yer açacak. Burası daha çok online siparişlerin teslim, iade ve değişim işlemlerinin yapıldığı küçük ölçekli bir depo görevi görecek. Aynı zamanda sınırlı sayıda günübirlik teslimat ürünü de bulunacak.

Mağazanın elektronik ve mücevher gibi Amazon markalı ürünler için showroom olarak da kullanılabileceği de haberde yer alıyor.

Amazon mağaza açacağına dair haberi henüz doğrulamadı fakat habere göre eğer bu mağaza başarılı olursa diğer Amerikan şehirlerine de mağazalar açılabilir.

İngitere’de büyük mağazalarda satışa başlayan Astley Clarke, Amerika’da Neiman Marcus ve Nordstrom’da kendi mağazasını açan Blue Nile örneklerinde olduğu gibi yalnız online satış yapan mücevher ve saat perakendecileri için rüzgarın yönü değişti.

İngiliz 2. el saat firması Watchfinder da, 2013 başlarında açtığı ilk mağazasıyla aynı stratejik kararı verenlerden.

Etiketler: , , ,

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>