Erkeklerin %14’ü Tektaş Konusunda Mutsuz
Erkekler için pırlanta

Erkeklerin %14’ü Tektaş Konusunda Mutsuz

İngiliz mücevher e-ticaret markası Diamons Factory’nin yaptığı araştırmaya göre evli kadınların %36’sı kendi tektaş  seçimini yapmış olmayı dilediğini belirtirken erkeklerin %14’ü yanlış seçim yaptığını itiraf etti.

Diamonds Factory'den İlginç Araştırma

Diamonds Factory’den İlginç Araştırma

Diamonds Factory başkan yardımcısı Nilesh Rakholia, erkeklerin doğru yüzüğe karar verme aşamasında büyük baskı yaşadığını belirtti. Çünkü alacakları yüzük sadece partnerleri tarafından değil, aynı zamanda aile ve arkadaşları tarafından da eleştiriliyor.

İşte bu ilginç araştırmanın sonuçları:

Kadınların %46’sı partnerlerine istedikleri tektaşı ayrıntılı anlatmış olmasına rağmen %15’i yüzüğü ilk gördüğünde mutsuz olduğunu söyledi.

Erkeklerin %24’ü doğru yüzüğü bulmanın düğün gününden daha zorlu olduğunu, %14’ü yaptığı alışverişten memnun kalmadığını belirtti.

Kadınların %84’üne göre partnerinin yüzük konusunda yapacağı seçim kendisini ne kadar tanıdığının direkt göstergesi.

Her 3 erkekten biri planladığından daha büyük bir yüzük alması gerektiğine dair baskı yaşıyor.

Diamonds Factory mükemmel yüzüğü bulmanın 11 gün sürdüğünü, erkeklerin %34’ünün yalnızca 2 günlerini alan aceleci karar verdiğini tespit etti. Erkeklerin yalnızca %2’sini oluşturan romantiklerin ise araştırmaya 3 ay öncesinden başladıkları öğrenildi.

Araştırmanın en şaşırtıcı sonuçlarından biri de kadınların çoğunluğunun, erkeklerin bu kadar baskı altında kalmasındansa kendi tektaşını kendisinin almayı tercih ettiğini belirtmesi oldu.

Etiketler: , , , ,

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>