2014 Ajur Mücevher Takı Tasarım Yarışması, Finale Kalan Eserler Jüri Değerlendirmesi Sonucu Belirlenmiştir…

2014 Ajur Mücevher Takı Tasarım Yarışması, Finale Kalan Eserler Jüri Değerlendirmesi Sonucu Belirlenmiştir…

Ekonomi Bakanlığı himayesinde Mücevher İhracatçıları Birliğinin düzenlediği 2014 yılı AJUR Mücevher Takı Tasarım Yarışmasına rekor bir başvuru yapıldı. Toplam 237 adet tasarım için seçici kurul üyelerinin 15 Ocak 2014 tarihinde Dış Ticaret Kompleksi’ nde yaptığı değerlendirme sonucunda finale kalacak 20 adet tasarım seçilmiş oldu.

Yaklaşık 40 gün sürecek olan üretim aşamalarını müteakip teması “Doğa’da Aşk” olan bu tasarımlar altın takı ve mücevhere dönüştürülecek.

Finale kalan tüm tasarımcılarımızı kutluyor ve hayalden mücevhere dönüşecek olan tasarımlarının üretim aşamalarında ürün sponsoru ile direkt olarak titiz çalışmalar yapacaklarına yürekten inanıyoruz.

Ajur Mücevher Takı Tasarım Yarışması’nın seçici kurulunu oluşturan Hiref markasının kurucusu Ebru Çerezci, ünlü kalemkar Berç Melikyan, resim sanatçısı Hasan Kale, Kapalıçarşı’nın usta mücevher tasarımcısı Kader Yıldız, Roberto Bravo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, ünlü moda tasarımcısı Özgür Masur ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölüm Başkanı ve Dekan Yardımcısı Doç. Şeyma Üstüner Uzunöz’e yılın en yaratıcı ve en özgün mücevher tasarımlarının seçimindeki katkılarından dolayı Kurumumuz adına teşekkür ederiz.

Yarışmanın finali, 2014 yılının Mart ayında İstanbul Mücevher Fuarı ile eş zamanlı olarak yapılacak. Finalde kategori birincileri 10 bin TL para ödülü ve bakanlık onayı ile yurt dışı eğitim fırsatına sahip olurken, ikinciler 7 bin 500 TL, üçüncüler ise 5 bin TL. ile ödüllendirilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>